További kamatcsökkentés várható
2013.07.25
Londoni pénzügyi elemzők véleménye szerint 2,50 – 3,50 % százalékig csökkenhet Magyar Nemzeti Bank alapkamata. A keddi kamatcsökkentés is igazolja ezt a várakozást, de abban nincs egyetértés, az elemzők között, hogy a jelenlegi kamatcsökkentési ciklus meddig folytatódhat.
Az MTI tudósítója a Bank of America-Merrill Lynch és a Morgan Stanley elemzőire hivatkozva jelentette, hogy a londoni piacelemzők 2,50 – 3,50 % közé várják a forint alapkamatot.
Egy ilyen mértékű csökkenés természetesen a
lakossági bankbetétek kamatait is érinteni fogja, így a bankbetétekből továbbra is a
befektetési alapok és egyéb befektetési lehetőségek felé fog áramolni a lakossági megtakarítók pénze.
Az elemzők a következő érvekkel támasztották alá jóslataikat:
- Az MNB-elnök korábbi nyilatkozatai 3-3,5% kamatot jelöltek meg célként.
- Az MNB inflációs előrejelzései és a várható újabb rezsicsökkentés hatása ez irányba hathat.
- A FED szándéka, mely szerint a következő két évben nem emelik a dollár alapkamatát.
- Devizahitelesek megsegítését célzó újabb kormányzati intézkedések várhatóan nem lesznek radikálisak, így az ország finanszírozhatósága nem kerül veszélybe.
A Morgan Stanley szerint azonban várhatóan a csökkenés üteme lassul, előfordulhatnak 0,1 csökkentést előíró kamatdöntések is.
Korábbi cikkek a témában:
Továbbra is népszerűek a befektetési alapok
3,25 százalékig csökkentheti az MNB az alapkamatot decemberig
Forrás: MTI
Fülöp ZoltánAjánlja ismerőseinek:
Kapcsolódó oldalak:
Legjobb kamatok USD betét További bejegyzések
A hét legkiugróbb árfolyamesései
Az öt legjobb Részvény befektetési alap grafikonnal
A Részvény kategória HUF alapú, öt legjobb alapja. A sorrend a 2025.03.25.-i éves hozam adatok alapján készült.
Nemrég indult befektetési alapok
Az elmúlt két héten indult alapok felsorolása. Cikkünkben 1 új befektetési alapot mutatunk be.
Az elmúlt hét nap legdrámaibb árfolyamesései
A top 5 Árupiaci befektetési alap grafikonon
Az Árupiaci kategória HUF alapú, legjobb öt alapja. A sorrend a 2025.03.19.-i éves hozam adatok alapján készült.
Az elmúlt hét nap legnagyobb mértékű árfolyam csökkenései
Az 5 legjobb Kötvény/Rövid kötvény befektetési alap grafikonon
A Kötvény/Rövid kötvény kategória HUF alapú, legjobb öt alapja. A sorrend a 2025.03.15.-i éves hozam adatok alapján készült.
Az öt legjobb Ingatlan/Közvetlen befektetési alap grafikonnal
Az Ingatlan/Közvetlen kategória HUF alapú, legnagyobb hozamú 5 alapja. A sorrend a 2025.03.10.-i éves hozam adatok alapján készült.
A legújabb alapok
Az elmúlt napokban indult alapok listája. Cikkünkben 7 új alapot mutatunk be.
Az elmúlt hét nap legnagyobb árfolyam csökkenései
Összes bejegyzés:
Bankok, pénzvilág
Vegye fel hírolvasójába RSS feedünket!
A jokamat.hu hírei
A Részvény kategória HUF alapú, öt legjobb alapja. A sorrend a 2025.03.25.-i éves hozam adatok alapján készült. 2025.03.25
Az elmúlt két héten indult alapok felsorolása. Cikkünkben 1 új befektetési alapot mutatunk be. 2025.03.23
Az Árupiaci kategória HUF alapú, legjobb öt alapja. A sorrend a 2025.03.19.-i éves hozam adatok alapján készült. 2025.03.19
Régebbi híreink