Lemondott Csicsáky Péter
2013.07.02
Lemondott tisztségéről a TakarékBank elnök-vezérigazgatója Csicsáky Péter. Július 2-i hatállyal kezdeményezte munkaviszonya közös megegyezéssel történő megszüntetését, amelyet a bank felügyelő bizottsága keddi ülésén elfogadott. Egy korszak véget ért a Takarékbanknál.
A bank a lemondás okát nem indokolta, de nem lehet nem észrevenni az egybeesést a takarékszövetkezetekkel kapcsolatban nemrég bejelentett törvényjavaslattal.
Csicsáky Péter pénzügyi közgazdász, a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen végzett 1981-ben.
Pályáját az Országos Piackutató Intézetnél kezdte. 1984-től hat éven keresztül a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztériumban dolgozott. 1990-1994 között a Kereskedelmi Bank Rt-ben főosztályvezetői poziciót ért el. 1993. július 1-től a társaság elnökségi munkájában is részt vett, ahol az elnök-vezérigazgató szakmai titkára volt. Ez időben a BKD. Bank Rt., majd az IBUSZ Bank Rt. igazgatósági tagja volt. 1994-től dolgozik a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Rt-ben, 2001-től vezérigazgatóként, majd 2010-től elnök-vezérigazgatói pozícióban. 2006-ban a Magyar Bankszövetség és a VOSZ elnökségi tagjává választották, 2010-ben az Év Bankára volt. A Videoton FC -t tulajdonló cég felügyelőbizottságának elnöke.
2014-től a Polgári Takarékszövetkezetből létrejött Polgári Bank Zrt. vezetője.
A közlemény szerint az elnök-vezérigazgatói munkakörhöz nevesített feladatok és funkciók ellátásával Szabó Levente vezérigazgató-helyettest bízta meg a felügyelő bizottság.
Az Országgyűlés múlt hét csütörtökön fogadta el a
szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvényjavaslatot, amelyet két nappal korábban nyújtott be a kormány.
A törvény elfogadása miatt a 105 tagot tömörítő Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ), amelynek központi bankja a
TakarékBank, jogorvoslatért a köztársasági elnökhöz fordult. A szövetség szerint az integrációs törvény több ponton súlyosan sérti az Alaptörvény egyes rendelkezéseit, valamint a takarékszövetkezeti közösség érdekeit.
Még a törvény elfogadása előtt Demján Sándor az OTSZ elnökeként levelet írt Orbán Viktornak, arra kérve a kormányfőt, hogy vonja vissza a takarékszövetkezetek integrációjáról szóló törvényjavaslatot, és kezdeményezzen azonnali konzultációt a szövetkezetek képviselőivel. Az Origo birtokába került, június 26-i keltezésű levélben - amelyet az OTSZ elnökségének tagjai és ügyvezetője is aláírtak - Demján Sándor azt írta: a takarékszövetkezetek megdöbbenéssel értesültek arról, hogy a kormány lényegében titokban, minden érdemi előzetes egyeztetés nélkül, rendkívüli sürgősségi tárgyalást kérve beterjesztette a törvényjavaslatot. Demján szerint ez ellentétes azokkal a tárgyalásokkal, amelyek az MFB és a takarékszövetkezeti vezetők között zajlottak akkor, amikor a Takarékbank kisebbségi tulajdonának állami átvételéről tárgyaltak, és azzal is szembe megy, amit korábban Orbán Viktor jelzett a takarékszövetkezetek jövőjéről.
A kivételes sürgős eljárásban megtárgyalt jogszabály célja a takarékszövetkezeti szektor átalakítása, amelyet a törvény preambuluma szerint az indokol, hogy a szektor tőkeellátottsága alacsony, szervezettsége és szolgáltatási szintje nem megfelelő, és félő, hogy jelenlegi formájában nem lesz hosszú távon működőképes.
Az átalakítás során az állam fontos tulajdonosi pozíciót szerez, amit a szektor átalakítására, professzionalizálására és átszervezésére fordít, majd pozícióit megfelelő időn belül értékesíteni kívánja. A kormány az újjászervezésre 100 milliárd forintot biztosít.
A törvény hatályba lépésének napján létrejön a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete, amelynek tagja a szövetkezeti hitelintézet, a Takarékbank Zrt., valamint az MFB. A Takarékbank Zrt. alaptőkéje legalább 3 milliárd 389 millió 704 ezer forint, a bankban a Magyar Posta törzsrészvény jegyzésével szerez tulajdont.
Forrás: MTI és Videoton FC
Fülöp ZoltánAjánlja ismerőseinek:
Kapcsolódó oldalak:
Legjobb kamatok Takarékok kamatai További bejegyzések
A hét legdrámaibb árfolyam csökkenései
A 10 legjobb alapkezelő – 2024 szeptember [Hónap alapkezelője]
Melyik alapkezelők termelték a legjobb hozamot? Ki nyerte a jokamat.hu "A hónap alapkezelője" címét 2024 szeptemberben? Ön elégedett lehet a múlt havi hozamaival?.
A múlt hét legnagyobb mértékű árfolyamesései
Az 5 legmagasabb hozamú Részvény befektetési alap grafikonnal
A Részvény kategória HUF alapú, legmagasabb hozamú 5 alapja. A sorrend a 2024.09.25.-i éves hozam adatok alapján készült.
Nemrég indult alapok
Az elmúlt két héten indult befektetési alapok listája. Cikkünkben 1 új alapot mutatunk be.
A hét legkiugróbb árfolyam csökkenései
Az öt legjobb Árupiaci befektetési alap grafikonon
Az Árupiaci kategória HUF alapú, top 5 alapja. A sorrend a 2024.09.19.-i éves hozam adatok alapján készült.
A top 5 Kötvény/Rövid kötvény befektetési alap grafikonon
A Kötvény/Rövid kötvény kategória HUF alapú, top 5 alapja. A sorrend a 2024.09.15.-i éves hozam adatok alapján készült.
Az elmúlt hét legdrámaibb árfolyam csökkenései
Az 5 legjobb Ingatlan/Közvetlen befektetési alap grafikonnal
Az Ingatlan/Közvetlen kategória HUF alapú, legjobb öt alapja. A sorrend a 2024.09.10.-i éves hozam adatok alapján készült.
Összes bejegyzés:
Bankok, pénzvilág
Vegye fel hírolvasójába RSS feedünket!
A jokamat.hu hírei
Melyik alapkezelők termelték a legjobb hozamot? Ki nyerte a jokamat.hu "A hónap alapkezelője" címét 2024 szeptemberben? Ön elégedett lehet a múlt havi hozamaival?. 2024-09-30
A Részvény kategória HUF alapú, legmagasabb hozamú 5 alapja. A sorrend a 2024.09.25.-i éves hozam adatok alapján készült. 2024.09.25
Az elmúlt két héten indult befektetési alapok listája. Cikkünkben 1 új alapot mutatunk be. 2024.09.23
Régebbi híreink